(VIDEO-PHOTOS): Οι κληρώσεις της ΕΠΣ Θράκης

20140903_200109

Σε μια λιτή αλλά άρτια οργανωτικά εκδήλωση, σε γνωστό ξενοδοχείο της Κομοτηνής, διενεργήθηκαν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της Α1΄, της A2΄ και της Β΄ κατηγορίας, καθώς και της Α΄ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θράκης, για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.

Της έναρξης της διαδικασίας προηγήθηκαν χαιρετισμοί και τοποθετήσεις για ζητήματα που απασχολούν το τοπικό ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, με το μείζον εξ αυτών, να είναι το θέμα που έχει ανακύψει αναφορικά με την καταλληλότητα των υποδομών των γηπέδων βάσει της τελευταίας νομοθεσίας που αποβλέπει στην ασφάλεια των χώρων.

Ο πρόεδρος της ΕΠΣ κ. Μάνος Γαβριηλίδης κάλεσε τα σωματεία να μεριμνήσουν για τις απαιτούμενες ενέργειες στις οποίες πρέπει να προβούν, ενώ ο πρόεδρος του συνδέσμου διαιτητών και αρμόδιος αντιδήμαρχος κ. Γιώργος Ζηλούδης, γνωστοποίησε ότι ο Δήμος από την πλευρά του έχει ήδη κινηθεί αναλόγως, έχοντας προς αποστολή στο υπουργείο αθλητισμού τον σχετικό φάκελο για τα γήπεδα της Κομοτηνής.

Δείτε το βίντεο με στιγμιότυπα και τις δηλώσεις του ταμία της ΕΠΣ κ. Ιωάννη Κοτζαμάνη και του προέδρου του συνδέσμου διαιτητών κ. Γιώργου Ζηλούδη.

Στα της κλήρωσης, η πρεμιέρα της Α1΄ κατηγορίας που έχει προγραμματιστεί για τις 20/9, έβγαλε ντέρμπι ανάμεσα στον πρωταθλητή Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου και τον ΠΑΟ Κοσμίου που πέρυσι αγωνιζόταν στη Γ΄ εθνική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής της Α1΄ κατηγορίας:

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – ΠΑΟ Κοσμίου

Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Προσκυνητών

Ορφέας Ξυλαγανής – Ελπίδα Σαπών

Φιλία Κομοτηνής – Δόξα Σώστη

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων

Ρεπό: Αετός Μίσχου

Η 1η αγωνιστική της Α2΄ κατηγορίας, έχει ως εξής:

Νεολαία Αλανότοπου – Ορφέας Στρύμης

Αναγέννηση Παγουρίων – Νέα Καλλίστη

Δόξα Γρατινής – Ένωση Αμαξάδων

Αγιοχώρι – Τοξότες Αρίσβης

Προοδευτική Λυκείου – Πόντος Κομοτηνής

Φανάρι – Ηρακλής Σαπών

Η 1η Αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας, έχει ως εξής:

Φιλύρα – Ένωση Ασωμάτων

ΠΑΕ Ποντίων – Δοκός

Κομψάτος Πολυάνθου – Μύστακας

Δόξα Υφαντών – Λίσσος Λοφαρίου

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΑΟΚ Ηφαίστου

Δόξα Κρωβύλης – Βιστωνίδα Κοπτερού

Ελπίδες Κομοτηνής – Μέγα Πιστό

ΡΕΠΟ: Ατσάλι Αρχοντικών

Κλήρωση Κυπέλλου

Στην Α΄ φάσης του Κυπέλλου συμμετέχουν 27 ομάδες από την Α2΄ και τη Β΄ κατηγορία, και οι αγώνες είναι νοκ-άουτ. Απ’ ευθείας στην επόμενη φάση προκρίνεται ατόπιν κλήρωσης η Ένωση Αμαξάδων, ενώ από την επόμενη φάση συμμετέχουν και οι ομάδες της Α1΄ κατηγορίας.

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Α΄ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θράκης:

Σάββατο 13/9 ώρα 16:30

Φιλύρα – Κομψάτος Πολυάνθου

Αναγέννηση Παγουρίων – Προοδευτική Λυκείου

Δόξα Γρατινής – Νεολαία Αλανότοπου

Ένωση Ασωμάτων – Λίσσος Λοφαρίου

Δόξα Υφαντών – Δοκός

ΠΑΕ Ποντίων – ΑΕ Κομοτηνής

Νέα Καλλίστη – Τοξότες Αρίσβης

Κυριακή 14/9 ώρα 16:30

Ηρακλής Σαπών – Ορφέας Στρύμης

Αγιοχώρι – ΠΑΟΚ Ηφαίστου

Πόντος Κομοτηνής – Μέγα Πιστό

Ελπίδες Κομοτηνής – Δόξα Κρωβύλης

Βιστωνίδα Κοπτερού – Ατσάλι Αρχοντικών

Μύστακας – Φανάρι

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

20140903_200055

20140903_200420

20140903_200402

20140903_200236

20140903_200124

20140903_200258

20140903_200314

20140903_200336

20140903_201738

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!!