Τρία ασημένια για την Ολυμπιάδα Κομοτηνής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

ΜΕΤΑΛΛΙΟΜε τρία αργυρά μετάλλια επέστρεψε από το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ, η ομάδα της Ολυμπιάδας Κομοτηνής.

Ο Κώστας Μπανιώτης κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο άλμα εις ύψος με 2,16, οι Κ. Παπαδόπουλος, Ι. Πατρινιός, Ι. Δουλγέρης και Μ. Κουτσουκλάκης τερμάτισαν δεύτεροι στη σκυταλοδρομία 4 Χ 100, ενώ ενώ επίσης στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, ανέβηκαν στη σκυταλοδορμία 4 Χ 400 οι  Ε. Χασκή, Θ. Νακοπούλου, Ι. Γιόβα, Ε. Γαβαλά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των συμμετοχών των αθλητών της Ολυμπια΄δας Κομοτηνής.

ΑΝΔΡΕΣ

Τελικός άλματος εις ύψος

2ος ο Κωνσταντίνος Μπανιώτης με 2,16 μ.

Τελικός σκυταλοδρομίας 4 Χ 100 μ.

2οι με χρόνο 41:44 οι Κοσμάς Παπαδόπουλος, Ιωάννης Πατρινιός, Ιωάννης Δουλγέρης, Μανώλης Κουτσουκλάκης.

Τελικός 100 μ.

5ος ο Μανώλης Κουτσουκλάκης με 10:62

Τελικός 5.000 μ.

5ος ο Μάριος Αποστολίδης με 15:26:48

Τελικός 1.500 μ.

9ος ο Μάριος Αποστολίδης με 3:59.41

Προκριματικός 200 μ.

5ος καλύτερος χρόνος συνολικά από τον Ιωάννη Δουλγέρη με 21:67 που προκρίθηκε στον τελικό αλλά δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού.

Τελικές σειρές σκυταλοδρομίας 4 Χ 400

11οι με 3:25:61 οι Ηλίας Μαντάς, Μάριος Αποστολίδης, Νικόλαος Χαρπαντίδης, Κοσμάς Παδόπουλος.

Προκριματικός 200 μ.

25ος χρόνος συνολικά από τον Ηλία Μαντά με 22:55

Προκριματικός 400 μ.

28ος χρόνος συνολικά από τον Ηλία Μαντά με 52:08

Προκριματικός 400 μ. με εμπόδια

10ος ο Κοσμάς Παπαδόπουλος με 55:24

Προκριματικός 100 μ.

18ος ο Ιωάννης Πατρινιός με 11.03

Προκριματικός 200 μ.

20ος ο Ιωάννης Πατρινιός με 22:34

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Τελικός σκυταλοδρομίας 4 Χ 400 μ.

2ες με 3:55:57 οι Ε. Χασκή, Θ. Νακοπούλου, Ι. Γιόβα, Ε. Γαβαλά.

400 μ. με εμπόδια

4η η Θεοδοσία Νακοπούλου με 62:15

Προκριματικός 400 μ.

9ος χρόνος συνολικά από την Ευθυμία Γαβαλά με 57:74

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

ΑΝΔΡΩΝ
 1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 123.0
 2. Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 110.0
 3. ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 97.0
 4. Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 90.5
 5. Α.Ε.Κ. 69.0
 6. Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 69.0
 7. Γ.Α.Σ. ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 66.0
 8. Π.Μ.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 60.0
 9. Α.Ο. ΦΙΛΟΘΕΗΣ 52.0
 10. ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο. 47.0

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
 1. Α.Ε.Κ 136.5
 2. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. 117.0
 3. Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 110.5
 4. Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 89.5
 5. Γ.Σ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 80.0
 6. Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 76.0
 7. Γ.Α.Σ. ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 56.0
 8. Π.Α.Ο.Κ. 53.5
 9. Γ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 50.0
 10. Α.Ε. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ. 43.0
 11. Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 35.0
 12. Π.Μ.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 35.0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!!