Το πρόγραμμα της «συνάντησης νέων Άρδας 2014»

ardasΤο ποτάμι του πολιτισμού, ο «Αρδας της καρδιάς μας», γιορτάζει τα 20α γενέθλια του με ένα πρόγραμμα που αγγίζει και τα γούστα του πιο απαιτητικού ακροατή-θεατή, παραμένοντας  συγχρόνως στην ποιότητα των μουσικών επιλογών.

Από την Τρίτη 22 έως την Κυριακή 27 Ιουλίου, οι νέοι κάθε ηλικίας, θα περάσουν 6 μέρες πλημμυρισμένες από φύση, ελευθερία, ανταλλαγή απόψεων,  μουσική, χορό και αθλητισμό.

Στο βορειοανατολικότερο άκρο της Ελλάδας, στο Δήμο Ορεστιάδας, στο χωριό Καστανιές, στη συμβολή του ποταμού Έβρου με τον παραπόταμό του Άρδα, δίνουν ραντεβού και φέτος μεγάλα ονόματα της ελληνικής μουσικής σκηνής, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Συνάντηση Νέων Άρδας 2014».

Όσοι επιλέξουν να βρεθούν στις εκδηλώσεις «Συνάντηση Νέων Άρδας 2014», θα μπορούν να κολυμπήσουν, να ψαρέψουν, να πάρουν μέρος σε παιχνίδια, να συμμετάσχουν σε αγώνες, να επισκεφθούν διάφορες εκθέσεις, να ανταλλάξουν απόψεις, να περιηγηθούν στα περίπτερα διαφόρων οικολογικών, πολιτιστικών και κοινωνικών φορέων κλπ.

Η διαφοροποίηση της Συνάντησης Νέων του Άρδα σε σχέση με τις υπόλοιπες διοργανώσεις παρόμοιου χαρακτήρα έγκειται στο γεγονός ότι προσπαθεί να προσεγγίσει, στη νέα περίοδο που διανύει, επισκέπτες όλων των ηλικιών από όλη την Ελλάδα και τα Βαλκάνια. Στόχος είναι να τους προσφέρει μια μουσική πανδαισία με πολλαπλές αποχρώσεις αλλά και μια ευρύτατη γκάμα παράλληλων εκδηλώσεων ώστε να καλύψει τα ενδιαφέροντα και των πιο απαιτητικών.

Όλο το πρόγραμμα της 20ης Συνάντησης Νέων» Άρδας 2014″

20:00 Xana Zoo – Εναλλακτική σκηνή
21:30 Έναρξη 20ης Συνάντησης Νέων – Συμμετέχουν Εκπολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Καστανεών και Σύλλογος Κυριών & Δεσποινίδων  Καστανεών
21:45 Stavento – Κεντρική σκηνή
23:00 Lemonostifel – Κεντρική σκηνή
00:00 Blues Wire – Κεντρική σκηνή
01:30 No Yet Name – Εναλλακτική σκηνή

Τετάρτη 23/7

11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
Με ποδήλατο στον Άρδα ποταμό: Βιώσιμη μετακίνηση κατά μήκος της νέας ευρωπαϊκής διαδρομής Euro Velo 13 – Iron Cutain Trail                  ποδηλατική διαδρομή από Έλληνες, Βούλγαρους και Τούρκους ποδηλάτες.
Ποδηλατικές διαδρομές κατά μήκος του ποταμού Άρδα, ποδηλατικές συμβουλές και δωρεάν τεχνικός έλεγχος ποδηλάτων από 23/7                  έως 27/7 με δωρεάν διάθεση ποδηλάτων.
19:00 Μουσικοχορευτική παράσταση από τον Αθλητικό Πολιτιστικό Σύλλογο «Danza de la Vida»
21:00 The Bitter Sweet – Κεντρική σκηνή 
22:00 Gadjo Dilo – Κεντρική σκηνή 
23:00 Locomondo – Κεντρική σκηνή
01:00 Bad Bourbon Blues Band – Εναλλακτική σκηνή

Πέμπτη 24/7
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
             Πρωτάθλημα Τάβλι
20:00 Γιώργος Ιωαννίδης Instrumental Music – Κεντρική σκηνή 
21:00 Κίτρινα Ποδήλατα & Πάνος Κατσιμίχας – Κεντρική σκηνή
23:15 Σύλλογος Μουσικών & Φίλων Μουσικής «Δημητρός Αραμπατζής» – Αφιέρωμα στους Black Sabbath και Deep Purple – Κεντρκή σκηνή 
01:15 Blowjob – Εναλλακτική σκηνή
01:45 Υπό Κατασκευήν – Εναλλακτική σκηνή
Παρασκευή 25/7

11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Τσουβαλοδομίες
19:00 Desperados – Εναλλακτική σκηνή
20:00 ClockWise Accustic – Εναλλακτική σκηνή
21:00 Lava & Εύα Κανατά, Paul D, Mad Feel, Dj Mika – Κεντρική σκηνή
22:30 Μιχάλης Χατζηγιάννης & Βασίλης Αξιώτης, Άννα-Μαρία Μπιλίδα – Κεντρική σκηνή
01:00 Ακριτικός Ήχος & Ευθυμία Καλεντζίδου – Εναλλακτική σκηνή

Σάββατο 26/7

10:30 Ε85 Motoclub Orestiada – Μονοήμερη εκδρομή σε Μικρή Δοξιπάρα-Ζώνη – Αρχαιολογικός χώρος και χωριά του Β.Έβρου
Τουρνουά Σκάκι
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Διαγωνισμός Καρπουζοφαγίας
19:00 The Coconaut Rockers – Εναλλακτική σκηνή
20:00 Stop – Εναλλακτική σκηνή
21:00 Dilek Koc – Κεντρική σκηνή
22:30 Χάρις Αλεξίου &  Nouveau Sextet – Κεντρική σκηνή
00:30 Θοδωρής Κοτονιάς – Ειρήνη Νικολάου & Μακρινά Ξαδέρφια – Κεντρική σκηνή

Κυριακή 27/7

09:00 Of Road Games
10:30 E85 Motoclub Orestiada – Μονοήμερη εκδρομή σε Αδριανούπολη-Σβίλεγκραντ
Τουρνουά Σκάκι
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Διαγωνισμός Μακαρονοφαγίας
20:00 The Basement Blues Band – Κεντρική σκηνή
21:30 Λάκης Παπαδόπουλος – Γιάννης Γιοκαρίνης – Νίκος Ζιώγαλας – Κεντρική σκηνή
23:00 Γιώργος Μαργαρίτης – Κεντρική σκηνή 
01:00 Ζαφείρης Πασιαλής – Κεντρική σκηνή

Πηγή: ardasfestival2014.blogspot.gr

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!!