Νέα φιλική νίκη του Πανθρακικού, ξανά με 1-0

ΠΑΝΘΡΑΚ 1Την έκτη νίκη του στα ισάριθμα μέχρι τώρα φιλικά του παιχνίδια, με το αγαπημένο του όπως αποδεικνύεται σκορ, 1-0, πέτυχε σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο Κομοτηνής ο Πανθρακικός, αυτή τη φορά επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.

Με το ίδιο σκορ οι πράσινοι του Άκη Μάντζιου έχουν νικήσει και στα τρία φιλικά που έδωσαν στην Πολωνία κατά το βασικό στάδιο προετοιμασίας τους, όπως και στο χθεσινό ματς με τη Skoda Ξάνθη, ενώ με 3-0 κέρδισαν τον Αχαρναϊκό.

Ο προπονητής του Πανθρακικού σήμερα έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν για λεπτά απέναντι στη Skoda Ξάνθη αλλά και σε νεαρούς από την ομάδα Κ20 του συλλόγου.

Επίσης, το ντεμπούτο με τη φανέλα της ομάδας, πραγματοποίησε και το τελευταίο απόκτημα, Χακίμ Αράμπα, αγωνιζόμενος στο δεύτερο ημίχρονο και εισπράττοντας το χειροκρότημα των πεντακοσίων περίπου φιλάθλων που παρά τη ζέστη βρέθηκαν στις κερκίδες του σταδίου.

Το τέρμα που έκρινε τη συνάντηση σημειώθηκε στο 33΄, όταν ο Ντιγκινί πραγματοποίησε ατομική προσπάθεια και τροφοδότησε τον Λαδάκη ο οποίος με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Για τον Πανθρακικό ξεκίνησαν οι Πασχαλάκης, Χρήστου, Παπαγεωργίου, Ζδράβος, Λαδάκης, Τριανταφυλλάκος, Καθάριος, Ντιγκινί, Λίτσκας, Φραγκούλης και Μπρένο, ενώ αγωνίστηκαν ακόμη, οι Αθανασιάδης, Γκουτσίδης, Αράμπα, Μουζασβίλι, Χελιδώνης, Ψάλτης και Λουτσιάνο.

Για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ξεκίνησαν οι Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Λειβαδιώτης, Κοιλιάρης, Αγγελάκης, Ελληνίδης, Γκαιτατζής, Φλώρος και Τσαμουρλίδης, ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Αμπραχαμιάν, Συριτούδης, Άχπα, Κοσκολός, Κυριζάκης, Σαραντάκης, Ντόλας, Ξενάκης, Κούρτοβ, Χλωρίδης και Πελτέκης.